0216 306 84 88
info@motorakusu.com

Ödeme ve Teslimat Koşulları

Bu metinde motorakusu.com Motor Aküsü diye anılacaktır.

Ödeme Seçenekleri 

Motor Aküsü'nda siparişlerinize ait ödemelerinizi 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu ödeme seçeneklerinde internet sitesi, telefon ya da faks üzerinden siparişiniz tarafımıza iletilmiş olmalıdır. 
Siparişinizi oluşturacak ürünleri kategori alt sayfalarında dolaşarak ya da arama fonksiyonu ile bulup belirledikten sonra Alışveriş Sepet’inize eklemeniz gerekmektedir. Bunun için ürün sayfasında yer alan "Sepete Ekle" butonunu kullanabilirsiniz. 
Motor Aküsü üzerinde siparişini vereceğiniz ürünleri Alışveriş Sepet’inize attıktan ve Satın Al Çık butonuna bastıktan sonra ödeme işlemlerinize başlayabilirsiniz. Size  ödemenizi hangi yöntemle gerçekleştirmek istediğiniz sorulacaktır. Bu aşamada belirttiğimiz gibi 3 seçeneğiniz bulunmaktadır.

1. Online Kredi Kartıyla Ödeme

Bu aşamadan sonra eğer Motor Aküsü üzerinde kayıtlı bir kullanıcı hesabınız bulunmuyorsa bilgilerinizi girerek üyelik kaydınızı yaptıracaksınız. Üyelik kaydı için mail adresi ve şifre yeterli iken siparişinizi size iletebilmemiz için iletişim bilgileriniz eksiksiz olarak sisteme tanıtılmalıdır. Motor Aküsü’na üye olmak herhangi bir ödeme gerektirmemektedir. 
Kullanıcı kaydı aşamasından sonra karşınıza gelen sayfada teslimat ve fatura bilgilerinizi eksiksiz olarak girin ve bir sonraki sayfaya devam edin.
Ödeme sayfasında kredi kartı bilgileriniz istenecektir, bu bilgileri yine eksiksiz doldurun. Siparişinize ait tüm detayların listelendiği bu sayfada kontrolünüzü yaptıktan sonra son olarak "Siparişi Onayla" tuşuna basın. Bilgileriniz bu aşamada doğrudan ilgili bankanın Sanal POS sistemi tarafından sorgulanarak ödeme işlemi gerçekleştirilecektir. Kredi kartınız üzerinde gerekli ödeme onaylandığında karşınıza sipariş onayı sayfası gelecek, sistem size bir sipariş takip numarası tanımlayacak ve size siparişinizi özetleyen bir elektronik posta yine sistem tarafından otomatik olarak gönderilecektir. 

2. Havale / Eft ile Ödeme

Bu yöntem ile yapacağınız ödemelerinizde siparişinin hazırlanması için başlangıç süresi ödemenin ilgili hesaba geçtiği andır. Bu sebeple EFT talimatlarınızda ödemenin hesabımıza işlem yapıldığı anda geçmediğini göz önünde bulundurmalısınız. Havale ödemelerinde ise bu işlem genellikle eş zamanlı olmaktadır. İşleminizi hızlandırmak için ödeme işleminize ait dekontu (0216 488 15 82) numaralı faksımıza gönderebilir ya da yine dekont bilgisini info@motorakusu.com adresine mail olarak iletebilirsiniz.
Havale/EFT ile yapacağınız ödemelerinizde ürün detay sayfalarında belirtildiği takdirde özel indirimler uygulanmaktadır. 
Banka transferi yöntemi ile ödemenizi gerçekleştirmek için Motor Aküsü üzerinde siparişini vereceğiniz ürünleri Alışveriş Sepet'inize attıktan sonra "Havale / EFT ile ödeme yapmak istiyorum” seçeneğini seçmelisiniz. Siparişinizin kaydı böylelikle tarafımıza eksiksiz olarak ulaşmış olacaktır. 
Ödeme sayfasında havale yapacağınız bankayı seçip " Havale ile Sipariş " butonuna tıklayınız.
Banka havalesini gerçekleştiriniz.
Havalenizi gerçekleştirirken sipariş numaranızı belirtmeyi unutmayınız. 
Yapmış olduğunuz havaleler sistem tarafından en geç 1 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. 
Havaleniz hesabımıza geçtiğinde size onay maili gönderilecektir, siparişiniz işleme konulacaktır. 
24 saat içerisinde ödemesi gerçekleştirilmemiş havale talimatları otomatik olarak güncellenecek ve varsa ilgili siparişe dair ödeme tutarı değişikliği tarafınıza iletilecektir. Havale talimatını konu alan siparişinizi sisteme belirtmeniz ve işlemi gerçekleştireceğiniz süre içerisinde siparişinizde oluşacak fiyat değişikliklerinden Motor Aküsü sorumlu olmayacak, gerektiği durumlarda sizi güncellemelerden haberdar edecektir.
 
3. Telefonda Mail Order ile Ödeme

Tarafınızdan onaylı alışveriş tutarının, şirketimizde bulunan kredi kartı P.O.S. cihazlarımızdan direk elle numara girilerek çekilebilmesi işlemidir. Bu işlemi yapabilmemiz için gerekli olan formun sizin tarafınızdan doldurularak imzalanması gerekmektedir. Eğer Mail-Order yöntemiyle kredi kartınıza 2–12 ay taksitlendirme yaptırtmak istiyor iseniz, formda belirttiğiniz kredi kartınızda taksitli tutarların toplamı kadar limitiniz olması gerekmektedir. Aksi takdirde işleminiz gerçekleşmeyecektir.  

Teslimat Bilgileri

Motor Aküsü, sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler kargoya teslim edildikten sonra İstanbul içine en geç 3 iş günü, İstanbul dışına en geç 4 iş günü içinde ulaştırılacaktır. 

Hafta Sonu Siparişleri

Cuma günü öğle 12.00'den önce verilen siparişler, Cumartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cuma günü 12.00'den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

Stok Sorunları 

Verdiğiniz siparişlerde firmamızın stoklarında nadiren de olsa bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

Adres Bilgileri  

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz.
( örnek: Postanenin yanından girince üçüncü sokak vs. )

Kapıda Ödeme  

Motor Aküsü'ndan verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında nakit ödeme imkânınız vardır.

Hatalı / Eksik Siparişler

Kargo firmasından teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.

Kargo Ücretleri 

Kargo ücreti gönderi ili, siparişinizin desi / hacim toplamına göre değişebilecektir.

Teslimat Koşulları

Motor Aküsü sitesindeki sipariş değerlendirmeleri, faturalama, sevkiyat ve teknik destek Motor Aküsü Mert Otomotiv Murat YILMAZ tarafından yapılmaktadır.
Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler sizlere, anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından ulaştırılacaktır.  Kargo Firması montaj yapmamaktadırlar.

3. Anlaşmalı olduğumuz nakliye firması sadece illerin merkez ilçelerine (köyler dahil değildir) teslimat yapmaktadırlar.

Siparişinizi Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından tarafınıza teslim edilecektir. Bu durumda ürünün depomuzdan sevkinden itibaren süreç kargo firması kontrolünde olmaktadır. Ancak bu süreç içerisinde taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek kırılma, ezilme ve benzeri durumlara karşı müşterilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır.

Ürün teslimatında size ulaşan koli adedi ile lojistik firması nakliye faturasında belirtilen koli adetinin birbirine eşit olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer koli sayıları birbirlerine eşit değilse teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, ürünü teslim almayınız ve info@motorakusu.com adresine konu ile bilgi maili atınız.

Ürünlerin size ulaştığı esnada teslim alacağınız koliler üzerinde herhangi bir ezilme veya darbe olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer bu şekilde ezilme veya darbe ile karşılaşırsanız ürünü lojistik görevlisinden tutanak ile teslim alınız ve info@motorakusu.com adresine konu ile bilgi maili atınız.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesini önemle rica etmekteyiz. Aksi durumda hareket eden müşterilerimiz, satın almış oldukları ürüne gelebilecek tüm zarardan direk olarak sorumlu olacaklardır.